گرافیک|شبکه|وب|اینترنت

تازه ترین مطالب گرافیک , وب , اینترنت

مایکروسافت رکورد سرعت اینترنت جهانی را به ۱۶۰ ترابایت در ثانیه رساند

دو شرکت مایکروسافت و فیس‌بوک همکاری‌هایی را با یکدیگر آغاز کردند

تا به موجب آن سریع‌ترین خطوط کابلی زیردریایی برای انتقال اطلاعات اینترنتی را راه‌اندازی کنند و از این طریق بتوانند خدمات پردازش ابری را ارتقاء دهند.

روا-سرور-520x245

کابل ساخته شده توسط دو شرکت مذکور به صورت آزمایشی در فاصله‌ای به طول ۴۱۰۰ مایل راه‌اندازی شده است و این کابل با نام Marea شناخته می‌شود. کابل پرسرعت زیردریایی مایکروسافت و ساحل ویرجینیا در آمریکا را به شهر بیلبائو در اسپانیا متصل کرده است و مایکروسافت ادعا می‌کند که قابل اعتمادترین کابل زیردریایی جهان محسوب می‌شود.

شرکت مایکروسافت در توضیحات خود اعلام کرد حملات ماهی‌های بزرگ، لنگر کشتی‌ها و … به هیچ وجه نمی‌تواند به این کابل آسیب برساند و در مقابل، سرعت انتقال داده در کابل مذکور نسبت به مدل‌های کنونی بسیار افزایش یافته است.

این کابل می‌تواند داده‌های اینترتی را با سرعت ۱۶۰ ترابایت در ثانیه انتقال دهد که این بزرگ‌ترین رکورد در سراسر جهان محسوب می‌شود. دو شرکت مایکروسافت و فیس‌بوک پیش‌بینی کردند آگوست امسال کابل خود را بین دو نقطه مذکور راه‌اندازی کنند تا در اکتبر ۲۰۱۷ فرآیند توسعه آن تکمیل شود.

 

ساخت، راه‌اندازی و مدیریت این سیستم کابلی به شرکت مخابراتی Telxius یکی از زیرمجموعه‌های شرکت بزرگ Telefónica وگذار شده است.

«فرانک رِی» مدیر خریدهای شبکه جهانی مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد: «این یک گام مهم محسوب می‌شود و نسل جدیدی از زیرساخت‌های اینترنتی را ارائه می‌دهد.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!