گرافیک|شبکه|وب|اینترنت

تازه ترین مطالب گرافیک , وب , اینترنت

تاسیسات هسته‌ای آمریکا هنوز از فلاپی دیسک استفاده می‌کند

سازمان‌های مختلف آمریکایی به واسطه استفاده از سیستم‌های رایانه‌ای قدیم سالانه بیش از ۶۱ میلیارد دلار مالیات پرداخت می‌کنند.

بخش‌های اعظم زرادخانه‌ها و انبارهای هسته‌ای دولت آمریکا هنوز از سیستم رایانه‌ای دهه ۱۹۷۰ استفاده می‌کند و انتقال اطلاعات در آنها از طریق فلاپی دیسک‌های ۸ اینچی انجام می‌شود.

n00043134-b

دفتر پاسخگویی دولت آمریکا (GAO) وابسته به وزارت دفاع این کشور اعلام کرد «هماهنگی فرآیندهای عملیاتی تاسیسات هسته‌ای آمریکا از جمله موشک‌های بین قاره‌ای بالستیک، بمب‌افکن‌های هسته‌ای و تانکرهای هواپیمایی پشتیبان با سیستم‌های رایانه‌ای بسیار قدیمی مدیریت می‌شوند و نخستین نمونه از حافظه‌های جانبی برای آنها استفاده می‌شود».

در این گزارش گفته شد شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف آمریکایی به واسطه استفاده از سیستم‌های رایانه‌ای قدیم سالانه بیش از ۶۱ میلیارد دلار مالیات پرداخت می‌کنند که این رقم سه برابر از مالیاتی که دولت آمریکا برای استفاده از فناوری‌های جدید می‌پردازد، بیشتر است.

 

«والری هندرسون» سخنگوی پنتاگون در این خصوص توضیح داد: «فلاپی دیسک هنوز در تاسیسات هسته‌ای آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیرا هنوز برای ما کارایی دارد.»

به هر حال باید توجه داشت هر فناوری که هنوز قابلیت استفاده داشته باشد را نمی‌توان به کار گرفت. دولت آمریکا خود را موظف کرده است هر چه سریع‌تر به سیستم‌های جدیدتر رجوع کند.
 

ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!